Дубовецький ЗДО ”Дубочок” Дубовецької сільської ради, Дубівці
Івано-Франківська область, Івано-Франківський район

літньо-оздоровчий період

Фото без описуОрганізація літнього оздоровчого періоду в ДНЗ№12 – Заклад дошкільної  освіти (ясла-садок) комбінованого типу №12 "Сузір'я"

 

НОРМАТИВНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ ЗДО В ЛІТНІЙ ОЗДОРОВЧИЙ ПЕРІОД

Закон України «Про дошкільну освіту» (ст. 7, 24)

Положення про дошкільний навчальний заклад (п. 25)

Лист МОН № 1/9-456 від 02.09.2016 року "Щодо організації фізкультурно-оздоровчої роботи у дошкільних навчальних закладах"

Інструктивно-методичнi рекомендацiї «Про органiзацiю фiзкультурно-оздоровчої роботи в дошкiльних навчальних закладах у лiтнiй перiод» (лист МОН молоді та спорту України від 28.05. 2012 № 1/9-413)

ЛІТНЄ ОЗДОРОВЛЕННЯ ДІТЕЙ.

Літній період особливо сприятливий для зміцнення здоров’я дітей, їх повноцінного розвитку, початку загартування дитячого організму, як у в повсякденному житті, так і спеціально організованого. Літню роботу з дітьми в закладі дошкільної освіти прийнято називати оздоровчою. Цим визначається її основна мета і завдання. Літнє оздоровлення передбачає внесення змін у режим дня дітей .

Основним пунктом в режимі дня є виконання комплексу фізкультурно-оздоровчих заходів: щоденна ранкова гімнастика та гімнастка після сну, фізкультурні заняття, розваги, спортивні свята, «доріжки здоров’я». Цим визначається її основна мета і завдання. Влітку проводяться повітряні ванни, сонячні ванни і загартування водою. Повітряні ванни особливо ефективні якщо вони проводяться в русі. Щоб діти не втомилися вправи великої рухливості повинні чергуватись із спокійними.

Але слід не забувати, що влітку збільшується ризик: перегрівання, сонячних опіків, зниження апетиту в спекотні дні - ми намагаємося уберегти малят від цього.

Літній період - найблагодатніший для фізичного розвитку дітей. Саме влітку такі природні фактори, як сонце, повітря та вода найефективніше впливають на організм людини, зміцнюють здоров'я та підвищують працездатність. Усі ці фактори використовуються як самостійні заходи загартування дитини.

Організація прогулянок влітку.

Ефективним засобом оздоровлення та фізичного виховання дітей є прогулянки, які організовують на ігрових майданчиках, обладнаних для кожної вікової групи.

Це час для розвитку інтересу до рухливих ігор та вправ, частіше вправляти в тих способах та видах основних рухів. Активна діяльність на прогулянці (ігри, фізкультурні комплекси, спортивні розваги, спостереження, трудова діяльність тощо) загартовує дітей, розвиває рухи, формує фізичні якості, підвищує життєвий тонус і сприяє всебічному розвитку. Тому в літній період варто забезпечити максимальну тривалість щоденного перебування дітей на свіжому повітрі.

Прогулянку здійснюють за будь-якої погоди за виключенням тих випадків, коли склалися небезпечні умови для її проведення. Літня прогулянка особливо важлива, тому що зі зменшенням навчального навантаження діти мають більше часу для самостійної діяльності. З'являється можливість пограти в улюблені ігри, використовуючи обладнання майданчиків, виносні іграшки та посібники, проявити свою ініціативу та творчі здібності.

Щоб зробити прогулянку цікавою та змістовною, вихователі ретельно планують її.

Прогулянки розширюють можливості індивідуальної роботи вихователя з дітьми. Малорухливих дітей варто активізувати, залучати до діяльності, яка сприяє розвитку інтересу до рухливих ігор та вправ, частіше вправляти в тих способах виконання рухів, і якими дитина володіє гірше. Активних і рухливих дітей слід переключати на діяльність, яка вимагає точності рухів, уваги та стриманості.

Робимо літо школяра корисним: цікаві ідеї та поради - TeachHub

                                                                      Загартувальні процедури.

Загартування повітрям:

· повітряні ванни в приміщенні(діти мають їсти, гратися і спати в теплу погоду при відчинених вікнах);

· повітряно-сонячні ванни(на прогулянках, які організовують кожного дня по два рази. Проводити прогулянки слід за будь-якої погоди. При загартуванні повітрям дуже важливо правильно одягати дитину – відповідно до сезону і погоди, щобзабезпечити їй вільну рухливість і необхідний тепловий комфорт. У теплі дні організовують ігри середньої рухливості, щобдіти не перегрівалися);

Загартування водою:

· обтирання(починати загартування водою можна з вологого обтирання (1-2 хвилини) спочатку з рук, шиї. Далі обтирати допояса, потім ноги. Температура води від +32ْС, +28ْС до +22ْС, +20ْС.

· обливання(Загартуванню сприяє обливання стоп. Після прогулянки також можна обливати ноги дітей нагрітою на сонці водою з поліетиленових пляшок);

Методичні рекомендації.

1. Діяльність закладів дошкільної освіти у літній період спрямовується на організацію змістовного, різноманітного буття з метою оздоровлення дітей, забезпечення їхнього активного відпочинку, закріплення, уточнення, розширення запасу набутих упродовж навчального року знань, уявлень про навколишній світ і самих себе, збагачення досвіду застосування практичних умінь, навичок у процесі різних видів дитячої діяльності.

2. Модель календарного планування освітньої роботи з дітьми може бути різною: за режимними моментами, видами діяльності, лініями розвитку тощо.

3. Календарне планування повинно відображати поєднання різних видів і форм організації ігрової, рухової, пізнавальної, предметно-практичної, комунікативно-мовленнєвої, художньої діяльності у чергуванні з побутовими процесами.

4. Календарне планування освітньої роботи здійснюється на тих самих підставах, за такими ж вимогами, що й упродовж усього навчального року, помісячно

5. Календарному плануванню освітньої діяльності на кожен день передує перспективне планування:- комплексів ранкової гімнастики;- комплексів гімнастики після денного сну;- загартувальних заходів (із зазначенням назв процедур і норм загартування);- форм роботи з батьками (із зазначенням назви заходу, теми і дати проведення)

6. Календарний план роботи передбачає планування навчально-пізнавальної діяльності різного спрямування:- фізичного;- художньо-естетичного (музичні, образотворчі, мовленнєві заняття);- пізнавального (в тому числі і природничі);- мовленнєвого

7. Протягом літнього періоду доцільно планувати тематичні, комплексні та інтегровані заняття, спрямовані на закріплення, використання дітьми набутих знань, умінь і навичок у практичній діяльності.

8. У ранкові години (до сніданку) можуть проводитися такі види і форми роботи з дітьми:- бесіди;- індивідуальна робота;- спостереження;- дидактичні ігри;- рухливі ігри (малої і середньої рухливості);- конструктивно-будівельні ігри;- трудові доручення, чергування;- самостійна діяльність;- робота із прищеплення навичок самообслуговування.

9. Упродовж дня з дошкільниками організовуються ігри:- сюжетно-рольові;- конструктивно-будівельні;- драматизації, театралізації;- дидактичні словесні;- з іграшками, предметами, картинками;- настільно-друковані;- інтелектуальні;- рухливі сюжетні і безсюжетні, з елементами спортивних ігор та вправ (футболу, баскетболу, городків, бадмінтону, катання на самокатах і велосипедах);- ігри з водою і піском.

10. При організації життєдіяльності дітей у першу і другу половини дня передбачається також проведення:- різних видів праці (у природі, самообслуговування, господарсько-побутова, ручна/художня);- дослідів та спостережень на майданчику, вулиці, у куточку природи, лісі, полі, на луках тощо;- самостійної ігрової, художньої, рухової, пізнавальної, комунікативної діяльності;- індивідуальної роботи з окремими вихованцями чи підгрупами по 2-4 дитини за різними змістовими напрямками освітньої роботи;- читання, розповідання, інсценування творів художньої літератури, бесіди на морально-етичні, побутові, особистісні теми;- різноманітних розваг: показ вистав у ляльковому, настільному, інших видах театру; дитячі концерти; фізкультурні, музичні, літературні дозвілля тощо.

11. У літній період значна увага приділяється плануванню і проведенню освітньої роботи з безпеки життєдіяльності дітей:- правил дорожнього руху;- правил поведінки на вулицях, у транспорті, при зустрічах із незнайомими людьми;- правил безпечної поведінки під час відпочинку на сонці, води, у лісі;- правил користування електричними і газовими приладами;- правил запобігання харчовим отруєнням і кишковим інфекціям та ін.

        

                                                               Літній оздоровчий період - Комунальний заклад "Дошкільний навчальний заклад  (ясла-садок) № 238 комбінованого типу Харківської міської ради"

Логін: *

Пароль: *